ULTRAKOTLINA 50

Po ubiegłorocznym starcie w Ultrakotlinie 70 w tym roku planem była 130. Ostatecznie miało być więcej, wyszło mniej ale i tak satysfakcja z biegu jest wielka. Organizatorzy zmienili niektóre odcinki trasy, co wyszło na pewno na korzyść – mniej asfaltu, więcej malowniczych ścieżek i miękkiego podłoża. Poza tym była to niebagatelna okazja zwiedzenia odcinka Góra Szybowcowa – Jakuszyce w słońcu pięknej, polskiej jesieni i spędzenia w doborowym towarzystwie paru godzina na trasie.

Zaskakująca była dla mnie mała ilość startujących na najkrótszym dystansie. Cieszy co prawda niezła frekwencja na 80 i 130, ale 50 nie jest trudna i może być zarówno fajnym debiutem w maratonach górskich jak i mocnym treningiem dla zaawansowanych biegaczy. Osobiście usłyszałem pytanie od małżonki czy dałaby radę więc powinno to stanowić zachętę dla innych biegaczy;). Sam start z parkingu Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze o 10.00 zapewnia naprawdę łatwą logistykę i możliwość zabrania rodziny czy znajomych. Po drodze można zobaczyć takie fantastyczne miejscówki jak Góra Szybowcowa, Perła Zachodu, Bobrowe Skały, Wysoki Kamień, Kopalnia Stanisław czy okolice Orlego w Górach Izerskich. Do wielu z tych miejsc można dojechać samochodem i spotkać się ze swoim zawodnikiem lub porobić mu zdjęcia i podtrzymać go na duchu;).  Dodam jeszcze że z niebieskiego szlaku na odcinku Goduszyn – Górzyniec są naprawdę piękne widoki, a sam mimo że mieszkam w Kotlinie od ponad 30 lat byłem tam pierwszy raz w dzień.

Na koniec zapraszam w ramach zachęty do obejrzenia kilku zdjęć dzięki uprzejmości Anity Oblickiej (która pewnie w przyszłym roku sama będzie obfotografowana na trasie biegu:). Chciałbym też podziękować niezawodnemu Przemkowi Ćwiekowi oraz Filipowi Walczakowi za towarzystwo na trasie i fajne spędzenie paru ciekawych godzin.

PS. Oczywiście słowa najwyższego uznania należą się ULTRAŻONIE I ULTRAMAMIE która zajęła się logistyką i dziewczynkami żeby Stary mógł się trochę przewietrzyć;)

Wyniki biegu: http://ultrakotlina.pl/2017/10/oficjalne-wyniki-ultrakotliny50-i-ultrakotliny80/

 

Autor. Tomek Ciepliński (nr startowy 211)

Zdjęcia: Anita Oblicka

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s